Katalog bibliotek dominikańskich w Polsce

Academica w Bibliotece Kolegium

Miliony publikacji dostępne w Bibliotece Kolegium!

Miło nam poinformować, że od dnia 7 stycznia 2020 r. Czytelnicy uzyskują dostęp do platformy Academica.

Academica to obecnie ponad 3 miliony publikacji – w tym najnowsze podręczniki, monografie czy czasopisma specjalistyczne.

Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach, można z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na stronie academica.edu.pl. Publikacje, które są chronione prawem autorskim, można przeglądać w Lektorium czasopism w godzinach od 7 do 24 na przeznaczonym do tego celu komputerze.

Jeśli nie znajdą Państwo w Academice poszukiwanej publikacji, to warto zgłosić ten brak bibliotekarzowi. Dzięki współpracy z Biblioteką Narodową każda współczesna publikacja książkowa (od XIX wieku) może zostać w ciągu kilku dni zeskanowana i udostępniona.

Więcej informacji można znaleźć w podręczniku czytelnika Academiki.

Zapraszamy serdecznie!

(published on 07/01/2020)
RSS feed for system-wide library news.

Quote of the Day

Żadne bowiem stworzenie nie może siłami naturalnymi oglądać istoty Bożej w niej samej. Nawet o Serafinach czytamy w Iz 6, 2, że „dwoma skrzydłami zakrywały głowę”, lecz podobnie jak człowiek poznaje Boga poprzez stworzenia widzialne, tak anioł – dzięki temu, że poznaje własną istotę. ~ św. Tomasz z Akwinu
Log in to your account:

Powered by Koha